Edukacinė paskaita apie asmens higieną Išlaužo seniūnijos Šeimos dienos centro lankytojams

„Asmens higiena – atskira higienos dalis, kuri tiria kūno, drabužių, avalynės priežiūrą, buitines bei aplinkos sąlygas ir nustato normas bei taisykles, atitinkančias asmens amžiaus anatomines-fiziologines savybes, padedančias išsaugoti sveikatą ir sudaryti higieninio elgesio įpročius.“

Lapkričio 6 d. Išlaužo seniūnijos kaimų bendruomenės Šeimos dienos centro lankytojai smagiai leido laiką „Asmens higienos popietės“ metu. Vaikai gilino žinias apie odos, nagų, plaukų, ausų, akių, dantų, bei rūbų ir avalynės priežiūrą. Prisiminėme, kad  kūno priežiūros priemonėmis  galime naudotis tik patys ir nesidalindami su kitais, nes yra ligų, kurios plinta per bendrai naudojamus daiktus. Paskaitos metu buvo akcentuojama, kad higieniniu požiūriu vertingas yra miegas, kuris atitinka amžių, yra ramus, prasideda ir baigiasi tuo pačiu laiku. Vaikai dalinosi mintimis, kada apytiksliai eina miegoti ir visų svarbiausia kaip ruošiasi miegui, ką pirmiausiai atlieka prieš atsigulant.

Na, o kad paskaita būtų ne tik vertinga, tačiau ir spalvinga, užsiėmimą baigėme piešdami bakterijas, kurių norėtume išvengti palaikydami tinkamą asmens higieną.

Informaciją parengė socialinė darbuotoja Rūta Zelenekienė