Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/veudis/domains/prienuspc.lt/public_html/templates/aurytes2017_17103_3/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Socialinio darbuotojo padėjėjoms tarybos nario dovana - pažintinė ekskursija į LR seimą

Socialinio darbuotojo padėjėja/as - svarbiausias asmuo, esantis šalia tų visuomenės narių, kurie yra vieniši ir nėra pajėgūs pasirūpinti savimi, kurie nedalyvauja bendruomenės gyvenime ir dažnai patenka į socialinę atskirtį. Spręsdamos savo klientų problemas bei jų kasdieninius rūpesčius, darbuotojos paprastai tiesiog užmiršta save ir savo poreikius, ko pasekoje ne tik praranda motyvaciją darbui, bet ir atsiriboja nuo kolektyvo. Dėl šios priežasties bendros išvykos (pažintinės, pramoginės, edukacinės) yra vienas iš kolektyvą vienijančių ir stiprinančių būdu.

2017 m. gruodžio 7 d. Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo ir slaugytojo padėjėjos buvo pakviestos į pažintinę ekskursiją, kurią suorganizavo tarybos narys Arūnas Vaidogas.

Pagal išvykos dienotvarkę visų pirma darbuotojos buvo pakviestos apsilankyti Lietuvos Respublikos Seime, kuriame renkasi įstatymų leidžiamoji valdžia. Seimo rūmuose ekskursijos dalyvius pasitiko gidė, kuri ne tik aprodė rūmuose eksponuojamas parodas bei Seimo pastate esančias patalpas, t.y. susitikimams, konferencijoms skirtas sales, Seimo posėdžių ir kovo 11-osios Akto salę, bet ir tuo pačiu papasakojo apie Seimo narių ir Seimo kanceliarijos tarnautojų veiklą, priminė Lietuvai svarbius istorinius įvykius. Ekskursijos dalyviai galėjo atsisėsti į Posėdžių salėje esančią stebėjimo ložę, kuri yra skirta lankytojams, ir iš šalies stebėti parlamentarų posėdį. Džiugu, jog šios ekskursijos metu socialinio darbuotojo padėjėjos taip pat turėjo galimybę nors trumpam susitikti su seimo nariu Andriumi Palioniu, kuris kaip visada šiltai ir maloniai priėmė atvykusius svečius. Susitikimo metu seimo narys plačiau supažindino su savo darbo specifika, pristatė planuojamus projektus ateinantiems metams bei atsakė į darbuotojoms aktualius klausimus. Kaip yra gera jausti ir žinoti, jog aukščiausios valdžios tarpe yra žmogus, kuris geba atstovauti mūsų krašto žmonių interesus, stengiasi vardan jų gerovės, vertina kiekvieną visuomenės narį bei jo indelį!

Po viešnagės Lietuvos Respublikos Seime socialinio darbuotojo padėjėjos apsilankė Pinigų muziejuje, kurio mažose patalpose yra sukaupti didžiausi pinigų istorijos turtai. Ekskursijos dalyviams neregėtą įspūdį paliko tai, jog šiame muziejuje yra įrengta virtuali ekspozicija, informacijai perteikti yra pasitelktos įvairios interaktyvios priemonės, eksponuojama didelė įvairių valstybių banknotų ir monetų gausa, galima pamatyti į apyvartą neišleistų banknotų ir proginių monetų pavyzdžius. Pinigų muziejuje lankytojus pasitiko muziejaus darbuotojas, kuris išsamiai pristatė istorinius faktus apie atsiskaitymo tradicijas, kurios prieš daugelį metų vyravo skirtingose šalyse, atskleidė pinigų ir bankų atsiradimo istoriją. Kiekvienas lankytojas, kuris norėjo išsiaiškinti savo vertę auksu ar eurais, galėjo pasinaudoti muziejuje esančiomis specialiomis elektroninėmis svarstyklėmis. Apsilankymas šiame Pinigų muziejuje darbuotojoms sužadino malonias emocijas, kadangi muziejuje sukaupta medžiaga buvo labai informatyvi, socialinio darbuotojo padėjėjos įgijo žinių, praturtino save naujais įspūdžiais bei pažintine patirtimi.  

Nacionalinis muziejus „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai” buvo paskutinė lankytina vieta pagal sudarytą ekskursijos planą. Šiame muziejuje išvykos dalyvių grupę taip pat pasitiko gidė, kuri aiškiai ir nuosekliai atskleidė valdovų rūmų istoriją. Apžiūrėję valdovų rūmų griuvėsius, darbuotojai grožėjosi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro buitimi, koklių technika, jų išskirtinumu bei įspūdingais paveikslais, iš kurių kiekvienas atskleidė tam tikrą to meto simboliką ir prasmę.

Atvykus į Vilnių bei artėjant gražiausioms metų šventėms, yra svarbu neužmiršti pasigėrėti miesto plačiaskare eglute, kuri kiekvienais metais lempučių šviesoje spindi gražiausiomis spalvomis bei sukuria šventinę nuotaiką net tik vietiniams gyventojams, bet ir miesto svečiams. Ekskursijos dalyviai įvertinę Vilniaus miesto puošmeną, esančią Katedros aikštėje, po turiningos ir informatyvios ekskursijos išskubėjo į savo gimtuosius namus.    

Reiškiame nuoširdžią padėką tarybos nariui Arūnui Vaidogui už gražią iniciatyvą - socialinio darbuotojo padėjėjoms padovanotą įsimintiną ir produktyvią pažintinę ekskursiją į Lietuvos Respublikos Seimą ir kitas lankytinas istorines vietas. Dėkojame seimo nariui Andriui Palioniui - už šiltą priėmimą savo darbo vietoje ir išsamų pristatymą apie seimo narių parlamentinę veiklą.

77238251_1569537576527123_9130062437830098944_o.jpg
77175892_1569537933193754_4921711644209315840_o.jpg
Slider